חברים וחברות יקרים,

אנו שמחים להודיע על תחילת ההיערכות לכינוס ה-54 של אגודת קלינאי התקשורת הישראלית בנושא "בונים ג/קשרים במחקר ובטיפול". הכינוס יתקיים בין התאריכים 21 – 22 בפברואר, ו' – ז' באדר, תשע"ח, מלון דן פנורמה בתל אביב.

הכינוס השנתי של אגודת קלינאי התקשורת ייחודי בדרך שבה הוא משלב את המחקר האקדמי העדכני ביותר שנעשה בחוגים השונים להפרעות בתקשורת, עם התובנות והניסיון העשיר שעולה מתוך העבודה המקצועית של קלינאי התקשורת. המקצוע שלנו כולל טווח רחב של נושאים מגוונים ושונים זה מזה שחוט מקשר חשוב עובר ביניהם: המטרה שלנו לקדם את יכולתו התקשורתית של האדם. הכינוס השנה שם לו למטרה להדגיש את הראייה הרב-מערכתית הכרוכה במקצוע שלנו, לגשר בין תחומים ולקשור ביניהם. זו הזדמנות לקשור קשר בין אנשי מקצוע, בין תחומי עניין, בין מסגרות שונות, בין תחומי מחקר ובין תחומי עיסוק וותיקים וחדשים. זו גם הזדמנות לקחת פסק זמן, ליהנות ממפגשי עמיתים ומלמידה מרחיבת דעת.

הכינוס השנה ייפתח בהרצאת מליאה של ד"ר ליעד מודריק, חוקרת מצטיינת ופורצת דרך בתחום מדעי המוח. אנחנו שמחים גם לארח את פרופ' ארתור ווינגפילד (Arthur Wingfield) מאוניברסיטת ברנדייס, מומחה בתחום השמיעה במבוגרים והשלכותיה על תפקודים קוגניטיביים, ואת פרופ' לינדה ווטסון (Linda Watson) מאוניברסיטת צפון קרוליינה, קלינאית תקשורת החוקרת את התפתחות השפה והמשחק אצל ילדים עם אוטיזם. כבכל שנה, הכינוס יכלול מושבי הרצאות וסימפוזיונים שיציגו את העשייה המחקרית והקלינית הענפה הקיימת בארץ, מושב פוסטרים ייעודי המזמין שיח ישיר עם המציגים סביב הנושאים השונים, סדנאות שמאפשרות למידה משמעותית תוך התנסות בקבוצות קטנות ופאנלים מקצועיים הנותנים מקום לליבון נושאים מקצועיים הנמצאים בלב העשייה היומיומית שלנו.

נשמח לפגוש אתכם בכינוס כמציגים וכמאזינים, כלומדים וכמלמדים

בברכת שנה טובה,

ד"ר עמליה בר-און – יו"ר הכינוס

     ד"ר אסנת סגל – יו"רית האגודה                                    טלי בר-משה – ס'. יו"רית האגודה